Ekologinė sodininkystė sveikam gyvenimo būdui

Šiuolaikiniame pasaulyje vis daugiau žmonių tampa sveiko gyvenimo būdo pasekėjais, jie renkasi teisingą mitybą ir aktyviai užsiima sportu, atsisako nuo alkoholio, tabako ir mobiliųjų įrenginių. 

sveikas gyvenimo būdas, sveikos daržovėsPasaulinė sveikatos apsaugos organizacija duomenys

Visa tai yra natūrali reakcija, nes Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija įrodė, kad žmogaus gyvenimo trukmė tik 10% priklauso nuo medicinos, 15% – nuo ekologijos, dar 15% – nuo paveldimumo, o likę 60% – nuo gyvenimo būdo, tai yra, pagrinde nuo fizinio aktyvumo ir mitybos. Šioje sferoje pagrindiniu trendu tampa ekologinių daržovių ir žolelių auginimas ant savo palangės, balkone arba kieme.

 „Virtuvinė“ daržininkystė 

Įdomu tai, kad tokia „virtuvinė“ daržininkystė domina jaunus aktyvius žmones, miesto gyventojus, kurie niekada anksčiau nedirbo žemės. Jiems idealus sprendimas kuriant nedidelį ekologinį daržą yra sodo dėžės iš padėklų bortų arba garden box. Tai lengvai įrengiamos ir aptarnaujamos konstrukcijos, atėjusios pas mus iš Skandinavijos, kur tokiuose garden box įrengiami gėlynai, lysvės ir net mini šiltnamiai. Pagrindinis sodo dėžių privalumas yra jų paprasta ir patogi priežiūra. 

Sodo dėžę iš padėklų apvadai lengvai galima įrengti kaip kieme, be to, ant bet kokio paviršiaus – ant žemės, smėlio, akmens, - taip ir balkone, o jei norite ir yra pakankamai vietos – net ir kambaryje. Tokios dėžės dugnas užtiesiamas juoda plėvele, kad neaugtų piktžolės, po to, beriamas smėlis drenavimo sistemos sukūrimui, ant viršaus – dirvožemis, kuris tinka auginti pasirinktus augalus. 

Remaintis sveiko gyvenimo būdo tendencijomis, tręšti tokią lysvę cheminėmis trąšomis jokiu būdu negalima! Tiesiog pasodinkite į ją daržoves, pavyzdžiui, pomidorų čeri krūmelius ir žalumynus – lapines salotas, svogūnus, krapus. Eko žalumynai augs visą vasarą, svarbiausia – nepamirškite laistyti. 

05.07.2018

You might find this interesting:

Kontaktinis asmuo

Klientų aptarnavimas
Prireikė konsultacijos arba norite tapti klientu?
Viskas tampa įmanoma, jei tik nori!
Kronus kontaktinis asmuo

Skaityti mūsų dienoraštį

Sandėlio Išlaidų Taupymas – 7 Praktiški Pasiūlymai
Perskaityk straipsnį
Sandėlio išlaidų mažinimas